top of page
Dilara Egeli

Dilara Egeli ,1969 yılında İstanbul'da doğdu.İlk,orta ve lise eğitimini Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki Lisesi'nde tamamladı.

Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu,aynı zamanda grafik eğitimi aldı.
Mezun olduktan sonra on iki yıl boyunca medya sektöründe çalışmalarını sürdürdü farklı radyolarda ve televizyonlarda programlar hazırlayıp sundu.

 

Cam sanatına ilgi duymaya başlayınca Selin Okçu'dan cam eğitimi aldı ve kısa sürede cam atölyesini kurdu.İtalya'da Murano adasında ki ünlü cam takı tasarımcısı Davide Penso'yla tanışması ve dersler alması vizyonunu geliştirdi.

 

Ürettiği cam takı tasarımlarıyla Divaresse gibi büyük firmalara koleksiyonlar hazırladı.

14 yıldır çeşitli kurumsal şirketlere cam workshopları düzenleyen cam sanatçısı Dilara Egeli, aynı zamanda yurt içi ve yurtdışından gelen öğrencilerine bire bir cam kursları düzenleyerek cam eğitimi veriyor ve yeni cam atölyeleri kurulmasına yardımcı oluyor.Cam sanatını yaygınlaştırmayı hedefleyen sanatçı, atölyesinde cam sanatı eğitimi vererek kaybolmaya yüz tutmuş cam sanatını gelecek nesillere taşımayı hedefliyor.

 

İstanbul Maslak'ta ki cam atölyesinde cam takılarını üreten Dilara Egeli ' Cam öyle bir malzeme ki, bir yaptığınızın aynısını bir daha yapmanız çok zor bu yüzden yaptığım her bir cam takı o kadar özgün ki beni de cama aşık eden bu özelliği ' diyor .Gümüş takı tasarımı çalışmalarına da başlayan Egeli’ye göre tasarımların 'tek' olmaları da ayrıca büyük ilgi görüyor.

 

© 2007 Copyright HiShe by Dilara Egeli.Tasarımların  kopyalanması halinde yasal işlem uygulanacaktır.

bottom of page